on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Při kojení mne bolí levá bradavka

dotaz: Chjo,tak už jsem si myslela, že nás snad nic nepotká.
Asi od soboty mě bolí levá bradavka. Zpočátku se mně dvakrát udělal ten puchýřek (galakt...,nevím jak se to přesně jmenuje) na pravé bradavce. Nevěděla jsem, že to můžu propíchnout, i když jsem měla sto chutí to udělat, ale střídáním poloh při kojení se to podařilo Honzíkovi prasknout během jednoho až dvou dnů a hned se mně ulevilo. Teď mě to bolí stejně vlevo (při kojení jakoby píchání jehličkami), ale žádný puchýřek tam nemám, prasklinky si taky nevidím, žádný povlak, ani Honzík nemá nic v pusince, nevím, co s tím. Při kojení to hodně bolí hlavně tam, kde má Honzík bradičku při fotbalové poloze. Bez ničeho chodit nemůžu, z prsa mně začne odkapávat mléko a při kojení z druhého prsu se spustí taky, chrániče mám, ale když si je dám, tak mně taky teče mléko a pokud se jen mírně pohnu, tak těmi otvory vyteče ven, je ho celkem dost, takže mám všechno na sobě a kolem sebe zase od mléka. Dopoledne jsem si zkusila natřít prso pro jistotu i genciánkou. Po kojení natřu mlékem a pak Bepantenem.
Nevíš, Jiřinko, co s tím. Mockrát děkuji.

odpověď: Jabo a je nějak jinak dvorec či bradavka změněná? Nesvědí? Není kůže suchá, olupující se nebo naopak červeně flekatá či lesklá, jakoby vyleštěná? To by totiž také svědčilo o případné kvasinkové infekci, ty prasklinky či soor v pusince dítěte nemusí být vždy. Plíseň je potvora a má celou škálu příznaků, které můžou být u každého jiné.
Zkontrolovala sis důkladně prsa, jestli v nich není sebemenší bulka? Pokud ne, tak si je ve sprše pořádně zkontroluj a rozmasíruj všechny případné zatvrdlinky.
Jinak rozhodně nekombinuj Bepanthen a genciánku. Zkus pár dnů (stačí 2 dny) Bepanthen a pokud nepomůže, tak teprve genciánku.

doplnění maminy: Žádné změny na bradavce ani dvorci nepozoruji, jen to, že to bolí i na dotek. Prva se mně tam udělala taková bílá čárečka jao by začínající ten puchýřek, tak sem čekala, že se nalije, ale ztratilo se to během dne, zbyla tam jen kůžička a ta byla po kojení taky pryč. Přijde mně, že se mně to udělalo, když jsem neprostřídala prsa. Kojila jsem z pravého, pak měla z levého, ale přišlo mně, že mám to pravé hrozně nalité a levé v poho, tak jsem dala zas pravé, no a do dalšího kojení jsem měla levé jako kámen ale přišlo mně, že ho Honzík vycucal. Zkusím večer pořádně tu sprchu.
Ještěže jsem napsala, mastila bych Bepanten genciánku, asi všecko dokopy :o(
Naposledy jsem zkusila kojit v pololehu, Honzík obkročmo přes stehno, bříškem na mně, bradička dole, tehdy mně to na ten puchýřek pomohlo. Je to pro mě poloha celkem nepohodlná, protože mám velké prsa a musím jednou rukou vždycky prso Honzíkovi držet a druhou ho jakžtakž ovládat. Když byl maličký, tak si ještě nedržel hlavičku, teď zas lašuje :o) a ruky a nohy nemá v klidu, ale je pravda, že takto mě to skoro nebolí.Zkusím doma kojit z toho prsa takto a večer to zkusím promasírovat. Jednou se mně udělala zatvrdlina v tom pravém, ale to byla fakt bulka a bolelo mě prso, ne jen bradavka, tak jsem na rady z diskuse využila manžela a byl klid, ale teď má na rtu opar, tak to nepřipadá v úvahu.

Autor
-
ID otázky: 28721

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit