on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení v těhotenství, dostatek tekutin a vitaminů

Dobrý den, jsem v 7. týdnu těhotenství a přitom kojím 2x denně 15ti měsíčního syna.Chtěla jsem se zeptat, zda je v tomto případě nutné užívat nějaké zvláštní potravinové doplňky (užívám kyselinu listovou a vápník) nebo zda stačí běžná pestrá strava.Dále mě zajímalo, zda synovi opravdu stačí kojení jen ráno a večer, i když se mi zdá, že už nepije tak dlouho jako dřív.Dostává dostatek vápníku a dalších látek z běžné stravy?Manžel a okolí mě stále tlačí do Sunaru,aby měl prý všeho dostatek.Syn jí téměř vše,některé dráždivé potraviny jsme vyloučili kvůli ekzemu.S tekutinami je to trošku horší,kromě kojení vypije cca 0,5l vody a čaje,k tomu pak ovoce,polévky,občas kaši.Z lahvičky pít odmítá,pije ze sklenky,ale ne sám od sebe. Děkuji předem za odpověď. Jana F.

Autor
-
Kojení v těhotenství
25. 06. 2015 09:24:10
ID otázky: 32870

Odpověd:

Hezký den přeji, stačí Vám běžná, pestrá strava, není potřeba extra potravinových doplňků.

Co se týče kojení, tak doporučuji častější  kojení, to spíše z důvodu udržení laktace - čím více kojení, tím více  mléka. A samozřejmě, že příjem tekutin z MM také není zanedbatelný, obzvlášť, pokud syn má ve směru tekutiny určité rezervy. Z výživového hlediska stačí dětem starším jednoho roku naprosto běžná strava, není potřeba žádné UM. Proč utrácet peníze za UM, když kojíte a můžete podávat mléčné výrobky? Lobby firem vyrábějících UM je stále velmi silná, jak se zdá. Vaše okolí je jimi zmasírováno tedy pořádně. :-) Opravdu je to zbytečné. 

Ještě k těm tekutinám. Drtivá většina dětí si o pití neříká. Já ještě i 8 letého a 12 letého synka upomínám, aby dost pili. :-) Takže Vy musíte být ten, kdo stále aktivně dítěti tekutiny nabízí. Doporučuji častější kojení a průběžně nabízet další tekutiny. A to, že odmítá lahvičku je jen dobře, vždyť by to byl krok zpět ve vývoji. Sklenička či hrníček jsou správná volba. 

 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
25. 06. 2015 10:44:55

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit