on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak postupovat při kompletním odstavení "z hodiny na hodinu" 2letého "závisláka"?

Dobrý den, prosím jak postupovat při totálním odstavení "z hodiny na hodinu" dvouletého dítěte? Vím, že to není ideální, ale dcera už byla takový až "nezdravý" závislák, že jsem před týdnem v noci po 5. probuzení během 2 hodin řekla dost! Chtěla jsem odstavit nejdřív na noc a pak kojit párkrát přes den do "vyšumění" jako u prvního dítěte, ale s dcerou proběhlo několik pokusů o noční odstav a nepovedlo se. A opravdu to takhle naráz pro ni bylo jednodušší, pro mě však samozřejmě ne. Psychicky i fyzicky. Prsa mám stále nalitá. Třetí den jsem odsála z jednoho 40 ml, z druhého 20 ml. Pak neodsávala. Včera (7. den) se začaly tvořit zatvrdliny. Chtěla jsem odsát, ale nepodařilo se to. Rozmasírovávám v teplé sprše a masírováním. Prsa jsou tvrdá (hlavně to, ze kterého jsem odsála míň), na dotyk bolavá, ale nejsou horká (jak to znám ze zánětů), necítím potřebu je chladit, spíš mám tendenci k té teplé sprše. Piju šalvěj. Co mohu ještě dělat? Jak dlouho to může trvat? Moc děkuji... Alena

Autor
Alena
ID otázky: 32863

Odpověd:

Hezký večer přeji, to je škoda, že takto sebe zbytečně trápíte a že jste si nezjistila ty informace předem. Dcerka to už zjevně nějak zvládla, ale Vy musíte myslet hlavně na sebe, protože bez Vás se o sebe dcerka sama nepostará. Když dojde k takto náhlému odstavu, je potřeba odsávat. PRavidelně a řízeně stále méně a méně. Takže to je první, do čeho se pusťte - uvolněte prsa. To chlazení je nutné, použijte třeba zábaly z tvarohu. Chlazení je potřeba pro to, aby polevil otok, který teď v prsou máte. Pak by se měla i prsa lépe uvolnit a měla by jít snadněji odstříkat. Ideální by bylo dítě, no...to by prsa uvolnilo raz, dva. Je mi ale jasné, že k tomuto kroku se uchylovat nechcete. Tedy chladit a před snahou odstříkat prsa nahřát. Hlavně uvolněte okolí bradavek a dvorce, abyste mohla tyto oblasti dobře tisknout.

Šalvějový čaj určitě ano. Prsa odsávejte pravidelně, několikrát denně a to množství stále snižujte. Nicméně min. 10-15 dnů pomalinku snižujte to odsávané množství. Jak sama vidíte, tak se nevyplatí spěchat nebo nechat situace jen tak "ladem". Držím pěsti, ať se situace brzy stabilizuje. :-) Trvat to může různě dlouho...mléko můžete mít v prsou klidně i po roce, ale do těch 14 dnů by se to mělo stabilizovat natolik, že nebude potřeba s prsy nic dělat.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
15. 06. 2015 22:15:37

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit