on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojím a potřebuji na několik hodin odjet

Dobrý den, mám doma pětitýdenní holčičku a příští týden bych potřebovala odjet do školy na zkoušku. Počítám s odloučením v řádu maximálně šesti hodin. Malou kojím zhruba každé 2 až 3 hodiny. Je hodně savá, co jsme přijeli z porodnice přibírá zhruba 300g týdně (po první prohlídce 290g, při druhé 360g). Mám doma sadu na odsávání od Aventu včetně lahvičky se savičkou. Jak velké množství mléka bych si měla připravit (bude se jednat o 2 až 3 kojení), doporučila byste použít lahvičku? A jak mléko skladovat a ohřát?Doporučila byste krmení z lahve nejprve nacvičit? Jsem z toho odloučení velice nervózní. Můj druhý dotaz směřuje na kojení. Malá mi u něj začala zhruba před týdnem zlobit, myslím, že jí trápí prdy. Přisaje se, po chvíli se začne pouštět, tlačit, pláče, někdy má doslova amok, pak se zase vášnivě chytá prsa, opakovaně pouští, fňuká, jakoby jí nechutnalo, pak začne hltat. Kope nožičkama a vztéká se. Z toho tlačení se občas pozvrací. Jsou dny, kdy takto probíhá skoro každé kojení a pak dny, kdy je vše víceméně v pořádku. Evidentně prospívá a nic jí nechybí, ale pro mě to velice deprimující. Mockrát Vám děkuji za odpověď

Autor
Michaela
ID otázky: 32857

Odpověd:

Hezký den, určitě doporučuji, aby dcerka jela s Váma. Vemte s sebou toho, kdo by ji hlídal doma a prostě jeďte všichni. Budete z toho méně nervózní, navíc stejně byste musela řešit pravidelné uvolňování prsou a doma by museli řešit, jak dcerku nakrmit (určitě by to nebylo lahvičkou, ale např. po lžičkách, kádinkou či cévkou po prstě). I já studovala v době těhotenství a pak jsem synka 25 měsíců kojila. DO školy na kojení mi ho vozili. Je to mnohem jednodušší než něco vymýšlet se skladováním atd. Dítě cestu zvládne lépe, než si myslíte. ;-) Navíc je teplo, takže není potřeba ho balit do 5 vrstev oblečení.

Kdybyste přeci jen chtěla zvolit náročnější variantu, tak pak bych připravila zhruba 3 dávky po alespoń 120 ml. Skladování - několik dnů může být v lednici, ideálně to udržet v té lednici, tzn. odstříkávat pár dnů předem (ale vyzkoušejte, jak Vám to půjde). Ohřev pouze a jen ve vodní lázni, určitě žádná mikrovlnka. A způsob krmení jsem již psala výše. Lahvičku nedoporučuji, u některých dětí stačí ke zmatení i jediné její podání.

Co se týká potíží s prdíky, tak zde by mělo pomoci kojení v kontaktu kůže na kůži, to děti uklidňuje, když se dotýkají své mámy takto intenzivně. Živočišné teplo přirozeně bříško nahřeje. Je to osvědčená metoda a nyní s nastupujícím létem se sama nabízí. ;-) Můžete přes sebe přehodit lehkou deku zhora.

Tak hodně štěstí, ať Vám zkouška dopadne dobře! A malá to zvládne, o tom nepochybuji. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
08. 06. 2015 17:18:09

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit