on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

bojkot kojeni po dokrmovani

Dobry den Jirinko, Podobny pripad uz jsem v poradne cetla, ale přesto se zeptam na radu. Pani doktorka nam na druhe kontrole tj kdyz Adamek byl dva tydny stary naridila ho dokrmovat strikackou pres prst protoze se ji nelibilo, ze pribral jenom 50g. V tu chvili vazil 3380, takze dost slusne. Jenom ja jsem v vcas nevyhledala paradkyni ani jsem to nezkontrolovala na internetu. Jako nezkusena maminka, ktera si neduverzovala jsem honem začala odsavat a dokrmovat strikackou pres prst. A to dost často protoze jsem chela aby mi pribiral. Pani doktorka nam jeste taky poradila abych ho nekojila častěji nez na 3 hodiny, takze Adamek brzy pochopil odkud mu to tece a uplne zpomalil sani misto aby se rozkojil ve vlastnim rytmu a podle potřeby . Za 45 min vypil 20ml. A pak po trech tydnech zacal kojeni uplne odmitat. Napil se jenom v noci. Teď je to tyden co ho k prsu lakam pomoci laktacni pomucky a napije se pouze tady tim způsobem. Kdyz ta cevka tam neni zacne ze zlobit, ze mu to malo tece anebo usne. Porad taky prso nebere v klidu, vždycky se mu trochu brani. Na tvorbu mleka jsem začala brát řecké seno a benedikt lekarsky a taky homeopatika ale netvori se ho nijak zasadne vic. Je šance, že se to jeste upravi? Kojila jsem taky kuze na kuze, nechala ho aby se prisal sam ale hlad vytezi. Mam strach ze se na muj tok mleka nikdy nenauci. Teď jsme tyden po sestinedeli. Predem dekuji za odpověď.

Autor
Daniela
ID otázky: 32853

Odpověd:

Hezký večer přeji, je moc dobře, že jste se vydala správnou cestou a snažíte se chlapečka zase dostat k prsu. Laktační pomůcka je jistě správná cesta. U 7 týdenního dítěte je ta naděje dost vysoká, tak nevěšte hlavu. Ale rozhodně doporučuji, aby Vám pomohla nějaká zkušená kolegyně osobně. To je totiž základ - správná technika přikládání a sání. Jak se říká - "jak si kdo ustele, tak si lehne", tak to platí i pro kojení. Jak se dítě přisaje, tak se napije. A v tomto věku je ještě stále možnost ty naučené stereotypy změnit. Tedy určitě nechat upravit techniku. Pomáhat dítěti získat více mléka přímo z prsu pomocí stlačování prsu. A určitě kojit co nejčastěji v kontaktu kůže na kůži. Nestačí jednorázově. Efekt má až pravidelnost. Nyní už začínají teplé dny, tak to bude jednodušší v tomto směru. :-)

Nepíšete podrobnosti - jak často kojíte, zda z obou prsou, jak dítě aktuálně prospívá, jak velký dáváte dokrm. To vše jsou pro mne důležité informace bez nichž nejsem schopna celkovou situaci posoudit.

Mohu tedy poradit jen to, co píšu výše. Samozřejmě přikládat co nejčastěji, ideálně mít chlapečka neustále u sebe na těle. Nabízet vždy obě prsa, klidně je prostřídat několikrát. Pomáhat kompresí prsu získat více mléka. Dokrm cévkou u prsu. Jeho množství nejsem schopna posoudit, když nevím, jak syn prospívá a kolik dokrmu dáváte nyní.

V uživání bylinek klidně pokračujte dále. Jsou ale jen pomůckou, základem je, aby dítě efektivně sálo mléko z prsu a tím i stimulovalo laktaci. Velmi důležité je noční kojení - ideální je spát přímo s dítětem a kojit dle jeho potřeb.

Tak hodně štěstí! A co se týče poradkyň, tak doporučuji kolegyně proškolené organizací Mamila. Jejich seznam je na www.mamila.sk a už je tam i dost českých poradkyň. Přeji hodně štěstí!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
03. 06. 2015 00:07:33

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit